Minerały w wodzie osmotycznej

         W związku z dużą ilością pytań odnośnie wody osmotycznej, czy jest zdrowa i czy można ją pić, przygotowaliśmy kilka faktów na ten temat.

 

          Woda z systemu odwróconej osmozy jest jak najbardziej zdrowa i wbrew potocznym opiniom, nie jest wyjałowioną wodą destylowaną. Istotę działania membran osmotycznych do oczyszczania wody pitnej stanowią jej pory, wielkością zbliżone do wielkości cząstki wody. Taka pora ma średnicę około 0,0002 µ, czyli jest 3000 razy mniejsza od średniej bakterii. Producenci membran potrafią w dowolny sposób regulować ich porowatość - inne membrany stosuje się do separacji chemicznej kwasów, olejów, benzyny, a inne do oczyszczania wody.

          Membrany przeznaczone do wody pitnej mają taką porowatość, że już na początku ich działania pozwalają one na przejście z surowej wody tylko 10% wszystkich związków chemicznych w niej zawartych, ale jednocześnie aż 50% pierwiastków mineralnych (wapń, sód, potas, magnez).

          Znajdujące się w ofercie Clean Water Polska filtry odwróconej osmozy są "uzbrojone" w mineralizatory dolomitowe, które wodę osmotyczną wzbogacają w dodatkową porcję wapnia, sodu, potasu i magnezu. Lepszej wody mineralnej nie możemy sobie dziś wymarzyć. W przeciwieństwie do "sklepowych" wód butelkowanych jest ona zupełnie pozbawiona zbytecznej chemii.

          Z powyższych informacji można wyciągnąć wniosek, że spożywanie wody z systemu odwróconej osmozy jest nie dość, że nieszkodliwe, to wręcz wskazane. Biorąc pod uwagę również to, że woda uzdatniona przez membranę znajdującą się w systemie RO jest pozbawiona bakterii i wirusów, można przyjąć, że jest bezpieczna do picia bezpośrednio z kranu.